Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

Юрченко В. Д., Крилюк В. О., Кузьмін В. Ю., Кузьмінський І. В., Крилюк О. Є.

ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», м. Київ, Україна

Резюме. У статті проаналізовано нормативно-правові документи з питань організації надання екстреної медичної допомоги у приймальних відділеннях багатофункціональних лікарень за умови надзвичайних ситуацій і масового надходження постраждалих. Матеріал викладений оглядово та стосується виключно загальних принципів. Проведений аналіз дає змогу вивчити наявний досвід і можливість його врахування при реформуванні приймальних відділень у відділення невідкладної медичної допомоги як компоненту системи екстреної медичної допомоги.

Ключові слова: приймальні відділення, надзвичайна ситуація, реагування.

Organization of the emergency department in case of emergencies: an analysis of the experience of the UIC

ВСТУП

Характерними особливостями аварій і катастроф є раптовість, швидкоплинність, масовість людських втрат, розмаїтість факторів ураження [5, 9, 11].

Питання надання екстреної медичної допомоги також органічні та природні, як і людинолюбство. Усе це не нове. Нове полягає в тому, що в останнє сторіччя зросла кількість і тяжкість природних і техногенних катастроф антропогенної природи. В останні десятиліття в усьому світі тримається чітка тенденція до зростання кількості надзвичайних ситуацій (НС) [1, 3, 4, 10].

Зареєструйтесь або ввійдіть для перегляду повного тексту статті

Додати коментар


Захисний код
Оновити


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2016. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

Joomla inotur