Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

Сусак Я .М.1, Сличко І. Й.2, Голуб Т. І. 3, Смик О. О.4

1Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, м. Київ, Україна

2Національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, м. Київ, Україна

3Медичний центр «Євроклініка», м. Київ, Україна

4Українська військово-медична академія, м. Київ, Україна

Резюме. Дослідження проведені у 39 хворих на хронічний гепатит (ХГ) і 85 хворих на цироз печінки (ЦП), проведені імпульсна допплерографія та кольорове допплерівське картування (дуплексний допплер) судин портальної системи на ультразвуковому сканері. Виявлені значні порушення допплерографічних показників венозного й артеріального кровоплину, особливо у хворих на цироз печінки. Виділено п'ять типів портальної гемодинаміки у хворих з урахуванням функціонального класу за Чайльдом-Пью та проявів портальної гіпертензії. Науково обґрунтовано доцільність і ефективність застосування спеціалізованих допплерографічних індексів для контролю перебігу ХГ і ЦП. Отримані результати надають додаткові можливості діаг-ностики та лікування хворих на ХГ і ЦП.

Ключові слова: портальна гіпертензія, хронічний гепатит, цироз печінки, допплерографія, портальний кровоплин.

Portal blood flow in patients with chronic hepatitis and liver cirrhosis

ВСТУП

Хронічні дифузні захворювання печінки (ХДЗП) займають одне з провідних місць серед захворювань шлунково-кишкового тракту, що пов’язано з їх широким розповсюдженням, тяжкістю перебігу та часто несприятливим результатом [1, 3, 9 ]. Частота захворюваності на хронічні гепатити та цироз печінки, які складають переважну більшість серед хронічних дифузних захворювань печінки в Україні за останні п’ять років, збільшилась відповідно на 76,6 % і 60 % [2, 7, 8] . За даними ВООЗ, щорічно у світі від гепатиту та його ускладнень помирає понад 1 млн осіб; а серед причин смерті ЦП посідає 8 місце. З появою асциту прогноз цирозу печінки аналогічний прогнозу раку печінки. Без лікування 50 % пацієнтів помирають протягом 1 року. Середня тривалість життя осіб, які лікувалися, складає 3 роки. Гепатоцелюлярна карцинома формується в 15−20 % хворих на ЦП переважно вірусної (типи В, С, G) і близько 30 % − алкогольної етіології [6, 10, 12, 13].

Зареєструйтесь або ввійдіть для перегляду повного тексту статті

Додати коментар


Захисний код
Оновити


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2016. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

Joomla inotur